ua en ru

Гравець ФК "Харків" про збори: "Тренування до блювоти - норма"

13:00 23.06.2026 Вт
3 хв
Рамік Гаджиєв розповів чи робота на зборах відрізняється від тренувального процесу посеред сезону
Гравець ФК "Харків" про збори: "Тренування до блювоти - норма" Рамік Гаджиєв готовий до виснажливої роботи на зборах (фото: Олександр Осипов)

Півзахисник футбольного клубу "Харків" Рамік Гаджиєв повністю відновився після важкої травми і разом із командою готується до старту нового сезону.

В ексклюзивному інтерв'ю для РБК-Україна під час презентації оновленого бренду клубу футболіст відверто розповів про залаштунки тренувальних зборів, реакцію організму на шалені навантаження та амбітні єврокубкові цілі харківської команди.

– Рамік, у тебе була важка травма минулого сезону. Ти вибув з гри ще у вересні і повернувся аж наприкінці сезону. Як зараз почуваєшся? Як оціниш свої кондиції?

– Я радий, що під кінець сезону мені вдалося повернутися на поле. Це був незакритий гештальт для мене. Морально після цього мені стало легше. Я відпочив, відновився фізично, працював над травмованою ногою у відпустці. Я вважаю, що після гарного тренувального процесу все буде складатися тільки краще й краще.

– Про ФК "Харків" зараз вже говорять як про одного з претендентів на місце в єврокубковій зоні за підсумками наступного сезону. Не рано?

– Можу сказати, що я на всі 100% вірю в наш клуб та нашу команду. Ми зробимо все належне для цього, будемо грати за емблему, вболівальників і звісно ж, за наше місто. Результат – це сукупність факторів. Я знаю те, що ми будемо перед собою чесними, якщо віддаватимемося грі на всі 100%. Звісно, ми ставимо найвищі цілі, бо нащо грати, якщо ти вважаєш четверте місце нормою? Всі будемо націлені на найвищі місця.

"Найскладніше – це кінець зборів"

– Попереду у команди тренувальний збір. Є футболісти, які збори сприймають нормально, є ті, хто не любить багато бігової роботи. А ти до якої групи належиш?

– До зборів я ставлюся як до невід’ємної частини тренувального процесу. Це щось потрібне, що має бути обов’язковим. Для мене найскладніше – це кінець зборів. Коли всі вже виснажені і хочеться додому, побачити близьких, рідних. Напевно, це найважче.

– Чи бувало на зборах таке, що ти втомлювався настільки, що що ледь не втрачав свідомість? Бо я чув історії, що дехто з гравців від надмірних навантажень буквально блював на зборах.

– Ну це взагалі норма, на зборах ти ж закладаєш свою фізичну форму на весь сезон. Звісно, на там завжди важко, це не такі тренування, як посеред сезону. Тому звісно, хтось може не витримувати перший час. А хтось спокійно проходить.

– Але у тебе такого ще не було?

– Ну, щоб мене прям нудило або я непритомнів – то ні. Може зараз буде, подивимось.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: